Merhaba;
Bu ay biraz derinlere inip, işin aslında nasıl dönmediğini ve nasıl dönebileceğini yazmak istedim.

Mesela kim başarısız olmak ister ki? Herkes bu hayatta bir şeylerin ucundan tutup hayatını kazanmaya, geçinmeye çalışıyor. Bu her sektörde böyle. Bizim sektörde işler biraz daha farklı yürüyor. Biz her zaman üç maymunu oynamak zorundayız. Sabah çalışıp akşam uyumadan hatta akşam çalışıp sabah yine çalışmak durumundayız ve şikayet de etmeyiz. Ve bununla birlikte sabah ve akşamları hemen hemen herkesin her halini görüyoruz. Alkol almıştır dağıtası gelmiştir, dağıtmıştır, eğlenmiştir kısacası. Sabahki masum çocuktan eser yoktur. Ve biz eğlence sektöründe olduğumuzdan bunları bildiğimiz için ve seçimimizi bu yönde yaptığımız için her şekilde eğlendirmek durumundayız. Fakat nedense hep eleştiri okları bizim üzerimizdedir. Haklı veya haksız!

Ben seni eğlendirmeye çalışayım, gecemi gündüzüme katayım, en ufacık bir şey yanlış gitsin sen beni infaz et. Peki niye bana yanlış olanı güzel bir üslupta söylemiyorsun sayın arkadaşım? Sen bana rahatsız olduğun konuyu aktardın da ben mi yardımcı olmadım? Ben bu işten para kazanıyor ve ailemi geçindiriyorum. Yemeğini beğenmemiş olabilirsin, siparişin yanlış gelmiş olabilir kısacası ters giden bir şeyler olmuş olabilir. Bu çok normaldir. Fakat konuşarak bunu çözmek yerine lütfen biz çalışanları yargısız infaz etmeyiniz. Çünkü bizler hizmet sektöründeyiz ve sizlere hizmet etmek için buradayız. İyi vakit geçirip gittiğinizde mutlu olduğumuz kadar kötü bir tecrübeniz anında bizler gerçekten mutlu olmuyoruz.

Bir de madalyonun öteki yüzü var, siz misafirlerin bilmediği. Bizim hakkımızda edilen yersiz bir şikayet ve dedikodudan dolayı bizler işimizden olabiliyoruz biliyor muydunuz? Ve bu bizim profesyonel alanımız. Bu sektörde de, her özel sektörde olduğu gibi bir garantimiz yok!

Yani anlayacağınız her an topun ağzındayız.

Bir sözüm de sektörde çalışan arkadaşlara olacak. Arkadaşlar, lütfen bu kısır döngüde birbirinizle olan rekabetinizi birbirinizin kuyusunu kazarak değil birlik olarak, daha güçlü olarak atınız. Hiç kimse vazgeçilemez değildir. Bırakın ekmeği ekmekçi yapsın. Bundan kastım bükemediğiniz bileği öpün! Ve sizden iyi olana saygı duyun. Gereksiz dedikodularla, birbiriniz arkasından kuyular kazmayla bir yere varamazsınız. Saygıdeğer girişimci mekan sahipleri ben ve benim gibi düşünen arkadaşlar, kariyerinde iyi yere gelmiş insanlar hakkında her şey konuşulacaktır. Unutmayın ki meyve veren ağaç taşlanır! Eğer sektörde isim yapmış, işinde iyi bir elemanınız varsa sahip çıkın çünkü bizlerden gerçekten çok kalmadı. Herkes bir şekilde efendiliğini koruyarak, sesini çıkarmadan, sessizce bu sektörden uzaklaştı ve her gün bu sektör kötüye gidiyor. Lütfen ben ve benim gibi arkadaşların hakkında duyduğunuz bir şey varsa birinci ağızdan bizlere sorarak bizden öğrenin. Bizlere güvenin kısacası. Çünkü bizler sizlerden destek görebildiğimiz sürece işimize dört elle sarılır, kafamız rahat oldukça sizlere daha çok kazandırır ve kazanır, sizlerin bize verdiği güven duygusuyla daha ileriye gideriz. Unutmayalım ki eğer biz başarılıysak çok hatalar yapmış bunları kabullenip kendi öz eleştirilerimizi yapmış ve bugünlere gelmişizdir. Ve her şeyden önce yaptığımız kariyerin ve ismin saçma sapan konuşmalardan dolayı zedelenmesini asla istemeyiz. Mixolog ailesi olarak sizleri mutlu görmek bizlerin en büyük mutluluğudur. Amacımız her kesimden bireye aynı kaliteyi sunmaktır.
Şerefe…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here